Rekuperatory.pl

Szkolenie online

Akademia Dobrej Rekuperacji

Miło mi oddać w Twoje ręce jedyne takie szkolenie o rekuperacji w Polsce: pełna aktualna wiedza w 12 treściwych lekcjach!

  • Dowiesz się, kiedy najlepiej zacząć i dlaczego
  • Krok po kroku zaplanujesz budżet na montaż rekuperacji
  • Unikniesz kosztownych błędów

Zaczynamy!

Lekcja 1

Ile kosztuje rekuperacja?

Wycena inwestycji w rekuperację zależy m.in. od wielkości domu, jakości rekuperatora oraz rodzaju instalacji. Dobrze, by wycena obejmowała całość prac i materiałów, by nic nie zaskoczyło inwestora w połowie montażu.

Finalna cena zależy też od doświadczenia firmy instalacyjnej. Prawidłowo wykonany projekt, właściwe obliczenia inżynierskie, których zadaniem jest precyzyjny dobór ilości i prędkości powietrza, trasy i długości instalacji oraz potem odzwierciedlenie tych wyliczeń na etapie wykonawczym – to podstawowe klucze sukcesu.

Lekcja 2

Jakie korzyści daje rekuperacja?

Rekuperacja to nie tylko komfort przez cały rok i oszczędności na ogrzewaniu zimą, lecz przede wszystkim wspaniały mikroklimat w domu i wynikające z tego dobre samopoczucie.

W pomieszczeniach ze stałym dostępem do świeżego powietrza mózg i każda komórka ciała człowieka jest dotleniona. Lepiej się mieszka,  głębiej śpi . To właśnie czyste powietrze o niskim, zbliżonym do zewnętrznego poziomie dwutlenku węgla z małą ilością kurzu, zwiększa witalność i podnosi poziom energii.

Chciałbyś wspaniale czuć się w swoim domu?

Lekcja 3

Czy rekuperacja hałasuje?

Prawidłowo zaprojektowany i właściwie wykonana rekuperacja generuje ledwo słyszalny, jednostajny dźwięk. Dźwięk ten, zwany 'white noise’, nie jest percepowany. Głośniejsza w domu jest już nawet lodówka.

Profesjonalny system powinien być wyposażony w tłumiki akustyczne, które dodatkowo gwarantują cichą pracę instalacji. Chciałbyś, by Twoja rekuperacja była cicha?

Lekcja 4

Czy rekuperacja zastąpi klimatyzację i ogrzewanie?

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja. I choć pomaga ona w utrzymaniu komfortowej temperatury, nie zastąpi ani systemu grzewczego, ani klimatyzacji. Pomoże jednak tym dwóm systemom w ich pracy, odzyskując energię z powietrza wywiewanego z pomieszczeń.

Wiedziałeś, że rekuperacja wentyluje, ale nie chłodzi i nie grzeje?

Lekcja 5

Jak wygląda życie w domu z rekuperacją?

Przebywanie w domu z rekuperacją jest przede wszystkim komfortowe. Jest też zdrowe, dzięki ciągłemu dostępowi do świeżego powietrza o parametrach zbliżonych do tych na zewnątrz, tylko bez kurzu i smogu.

Chciałbyś w swoim domu czuć się jak na relaksującym spacerze?

Lekcja 6

Na jakim etapie budowy montuje się rekuperację?

Czy projekt to nie za wcześnie? Czy stan surowy zamknięty to nie za późno? Czy po tynkach też można?

Kiedy jest idealny czas na montaż rekuperacji? Czy trzeba mieć kominek z zamkniętą komorą spalania, okap kuchenny podłączony niezależnie?

Lekcja 7

10 najczęściej popełnianych błędów przy montażu

Niezaizolowane kanały nawiewne i wywiewne, źle zamontowana czerpnia, nieszczelne połączenia, brak odpowiednich wydatków powietrza, źle dobrany rekuperator. Montaż centrali w niezaizolowanym pomieszczeniu, brak dostępu serwisowego.

Chciałbyś uchronić się przed najgorszymi, najczęściej popełnianymi błędami?

Lekcja 8

3 filary domowego komfortu, zdrowia i energooszczędności

Budując dom starasz się, by jego użytkowanie zimą było najmniej kosztowne. Latem zależy Ci na komfortowej temperaturze. Rekuperacja, która powinna działać przez cały rok, w połączeniu z systemem grzewczym zimą i klimatyzacją latem, sprawia, że koszty tych obu systemów są zrównoważone.

Chciałbyś, by Twój dom był komfortowy i tani w używaniu przez wszystkie pory roku?

Lekcja 9

Z jakimi instalacjami rekuperacja dogaduje się najlepiej?

Nowoczesny dom to nie tylko piękna architektura, ale także niskie koszty użytkowania i wysoki komfort. 

Rekuperacja odpowiada za powietrze – z nią będzie zawsze świeżo przy minimalnych kosztach związanych z wymianą powietrza, również zimą. Jednak budynek trzeba także ogrzać. Jaki system najlepiej sprawdza się przy rekuperacji?

W co warto zainwestować? Czy pompa ciepła i fotowoltaika to na pewno najlepszy wybór?

Lekcja 10

Rekuperacja a termomodernizacja

Podczas termomodernizacji budynek jest docieplany i doszczelniany. Stare, często drewniane okna, wymieniane są na ciepłe energooszczędne. To sprawia, że wentylacja grawitacyjna nie będzie mogła działać poprawnie, bo przez okna nie napłynie powietrze.

Inwestując w termomodernizację budynku, często zapominamy o wentylacji, co po kilku latach skutkuje grzybem i pleśnią na ścianach oraz bardzo złą jakością powietrza.

Jak jednocześnie zainwestować w ograniczenie konsumpcji energetycznej przez budynek i mieć wentylację bez strat ciepła?

Lekcja 11

Czy rekuperacja jest obowiązkowa?

Czy montaż wentylacji w budynku jest obowiązkowy? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w każdym domu musi być wentylacja. Obowiązek ten narzucają przepisy budowlane. Każdy projekt architektoniczny budynku ma wpisaną wentylację. Jaka to jest wentylacja, to zależy od samego projektu i inwestora, który ostatecznie decyduje, czy zbuduje kominy i wyposaży okna w nawiewniki lub zdecyduje się na rekuperator i wentylację mechaniczną.

Czy istnieje prawo, które nakazuje montaż rekuperacji w nowoczesnym domu? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym filmie.

Lekcja 12

Rekuperacja tylko w wybranych pomieszczeniach?

Czy rekuperacja powinna wymieniać powietrze wszędzie, w całym domu, czy tylko w pomieszczeniach, które faktycznie użytkujemy? Jeśli nie ma nas przez cały dzień, a w pokoju gościnnym jest pusto przez zdecydowanie większą część miesiąca, może nie wentylować go wcale?

Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Czy jest opłacalne? Czy warto go wziąć pod uwagę projektując i wykonując system rekuperacji?

Co dalej?

Nie dodawaj sobie więcej stresów przy budowie domu

Znasz się dobrze na rekuperacji lub nie znasz się wcale – dla nas każda opcja jest dobra. Dbamy o to, by  montaż rekuperacji nie dostarczał naszym Klientom żadnych problemów.

Doradzamy nie tylko z obszaru wentylacji, ale także z tematów leżących na styku branż: okien, drzwi, klimatyzacji, ogrzewania, architektury budynku. 

Wiemy, co robimy. Jesteśmy odpowiedzialni, mamy jasny plan działania. Pierwszym krokiem jest zostawienie nr telefonu. Doradca zadzwoni, by omówić dom i zapytać o najważniejsze potrzeby. Wycena, negocjacje, umowa i montaż w czasie uzależnionym od tempa prac na Twojej budowie. Ruszajmy!  

Skonsultuj swój dom pod montaż systemu rekuperacji

Bezpłatna wycena rekuperacji

Dołącz do 10500 osób, które nam zaufały! Zamów bezpłatną ofertę na montaż już dziś

Wypełnij formularz