Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja

Montaż rekuperacji pozwala na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania domu. Dom z rekuperacją może mieć nawet ponad 45% mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż taki sam dom z wentylacją grawitacyjną!

Odpowiednio wcześnie zaprojektowany system rekuperacji oraz uwzględnienie jego wpływu na system grzewczy na etapie projektu, pozwala również zaoszczędzić na etapie inwestycji, co ma szczególne znaczenie w domach z rekuperacja i pompą ciepła. Tutaj oszczędności mogą sięgać nawet 15 tysięcy złotych!

Pamiętaj: budując dom musisz wyposażyć go w system wentylacji. Taki obowiązek narzucają na inwestorów przepisy budowlane.

Rekuperację robisz więc ZAMIAST wentylacji grawitacyjnej.

 

Wszystkie projekty domów pasywnych obowiązkowo projekt rekuperacji już zawierają. Jeżeli jednak kupujesz projekt domu tradycyjnego lub energooszczędnego sprawdź, jaki rodzaj wentylacji jest w nim zaprojektowany. Nawet jeżeli jest to tradycyjna wentylacja grawitacyjna, nic nie stoi na przeszkodzie, by w takim budynku wykonać wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację.

 

Nie ma przy tym znaczenia, na jaki projekt domu się zdecydujesz: parterowy czy piętrowy, duży, czy mały, drewiany czy murowany. Rekuperację można zrobić w każdym z nich.

Możesz również wybrany projekt domu (rzuty każdej kondygnacji) lub link do projektu domu gotowego wysłać do doradcy Rekuperatory.pl do konsultacji.

Pamietaj również, że rekuperacja to nie tylko oszczędności, ale również niepowtarzalny, ogromnie wysoki komfort powietrzny, którego nie osiągniesz w domu z wentylacją grawitacyjną. Nie wierzysz? Mam w domu rekuperację, dopytaj: 605 732 277

 

« przeglądaj pozostałe artykuły